كاردار سوریه در ایران خبر داد:

تعرفه های گمركی ایران و سوریه بزودی صفر می شود

تعرفه های گمركی ایران و سوریه بزودی صفر می شود

به گزارش بازاری كاردار سوریه در ایران با دعوت از سرمایه گذاران ایرانی برای سرمایه گذاری در بازسازی سوریه از حذف تعرفه های گمركی دو كشور در آینده ای نزدیك اطلاع داد.به گزارش بازاری به نقل از مهر، علی السید احمد در نشست مشترك هیئت تجاری سوری با فعالان اقتصادی بخش تعاون كه ساعاتی قبل در اتاق تعاون ایران برگزار شد، اظهار داشت: بخش تعاون ایران با ۱۴ میلیون عضو نشان داده است كه سهم قابل توجهی در اقتصاد ایران دارد و نباید از این ظرفیت غافل شد.
كاردار سوریه در ایران با تاكید بر اینكه روابط بین ایران و سوریه وجود داشته و ما هم به این روابط و توسعه آن پایبند هستیم، اظهار داشت: ما از سوی های ایرانی برای سرمایه گذاری در سوریه دعوت می نماییم.
وی با تاكید بر اینكه امروز داعش در سوریه مراحل پایانی عمر خویش را طی می كند و رو به زوال است، تصریح كرد: سوریه امروز در دوران بازسازی قرار دارد و از این جهت از بخش های دولتی و خصوصی ایرانی دعوت می نماییم تا در بازسازی كشور ما كمك كنند.
علی السید احمد با اشاره به اینكه بازسازی سوریه نیازمند حدود ده ها میلیارد دلار سرمایه گذاری است، خاطرنشان كرد: از شركت های ایرانی برای ورود به بازسازی این كشور دعوت كرد.
كاردار سوریه در ایران تصریح كرد: روابط اقتصادی ایران و سوریه متأسفانه به میزان روابط خیلی خوب سیاسی دو كشور قابل توجه نیست و هم اكنون روابط تجاری دو كشور فقط ۲۰۰ میلیون دلار است كه این حجم بسیار پایینی برای تجارت دو كشور به حساب می آید. این در شرایطی است كه روابط سیاسی میان دو كشور روابط بسیار مناسبی است.
وی با اشاره به مشكلات و موانع پیش روی سرمایه گذاری و تجارت دو كشور، افزود: مشكل تأمین مالی صادرات و گشایش بانك های مشترك برای تبادل ارزهای محلی ایران و سوریه از موانعی است كه باید نسبت به رفع آن اقدام نمود.
علی السید احمد با اشاره به اینكه ایران و سوریه هر دو درگیر تحریم هستند و نباید از تحریم ها بترسیم، خاطرنشان كرد: این حق دو كشور است كه بتوانند بدون دغدغه و موانع پیش رو با یكدیگر مبادلات تجاری و اقتصادی داشته باشند و در اینجا بنده بشارت می دهم در زمینه رفع موانع توسعه اقتصادی دو كشور به مراحل پیشرفته ای دست یافته ایم.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون تعرفه های گمركی دو كشور ۴ درصد است، از برنامه ریزی برای حذف تعرفه های گمركی در آینده نزدیك اطلاع داد.

1397/12/20
14:22:51
5.0 / 5
4675
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا