نسبت به محرم پارسال

قیمت ظروف یك بار مصرف ۵۰درصد كم شد

قیمت ظروف یك بار مصرف ۵۰درصد كم شد

بازاری: عضو هیئت مدیره انجمن تولیدكنندگان ظروف یك بار مصرف ایران از كاهش 50 درصدی قیمت ظروف پلاستیكی در ماه محرم امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل آگاهی داد و علت آنرا كاهش صادرات مواد اولیه پتروشیمی و كاهش نرخ دلار دانست.


مهدی صمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه ابتدای امسال قیمت ظروف پلاستیكی حدود ۲۰ درصد افزایش داشت، اظهار داشت: از حدود چهار ماه پیش صادرات مواد اولیه پتروشیمی به خارج از كشور محدودتر شده و در نتیجه عرضه این محصولات در داخل كشور بیشتر شده كه این پروسه منجر به كاهش قیمت محصولات پلاستیكی شده است.
بگفته وی، هم اكنون كاهش قیمت مواد اولیه تولید محصولات پلاستیكی منجر به كاهش ۵۰ درصدی قیمت ظروف یك بار مصرف نسبت به محرم سال قبل شده است.
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدكنندگان ظروف یك بار مصرف ایران در ادامه دلیل دیگر كاهش قیمت ظروف یك بار مصرف در ماه محرم امسال را، كاهش نرخ دلار عنوان نمود.
صمدی با اشاره به اینكه تقاضا برای ظروف پلاستیكی در ماه محرم امسال همچون هر سال بوده و تغییری نكرده است، اشاره كرد: كاهش قیمت مواد اولیه از طرفی موجب كاهش خرید و فروش در بازار می شود، اما از جانب دیگر قیمت تمام شده را برای تولیدكنندگان كمتر می كند.
این در شرایطی است كه هر ساله در ماه محرم و صفر كه مراسم عزاداری در كشور برگزار می شود، تقاضای ظروف یك بار مصرف نیز در بازار افزایش می یابد و سال قبل نیز، شاهد افزایش قیمت دو تا سه برابری و كاهش عرضه این محصولات در بازار بودیم كه دبیر انجمن تولیدكنندگان ظروف یك بار مصرف دلیل آنرا كاهش عرضه مواد اولیه عنوان كرده بود.
منبع:

1398/06/14
13:02:44
5.0 / 5
4249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا