مجری طرح زیتون:

باغداران به جای فروش دانه زیتون، روغن زیتون عرضه كنند

باغداران به جای فروش دانه زیتون، روغن زیتون عرضه كنند

به گزارش بازاری مجری طرح زیتون وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: باغداران به جای فروش دانه زیتون، محصول خویش را به صورت روغن زیتون عرضه كنند.


به گزارش بازاری به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، سید رحمت اله پریچهر با اشاره به شرایط اقلیمی و فعالیتهای باغداران و بهره برداران و وضعیت مناسب باغات زیتون، اظهار نمود: پیشبینی می شود برای سال جاری حدود ۱۲۰ هزار تن دانه زیتون برداشت و بیشتر از ۸۰۰۰ تن روغن زیتون با استاندارهای بالا تولید شود.
وی با اشاره به اینكه نیاز كشور به روغن زیتون پارسال در حدود ۱۲ هزار تن بوده است، اضافه كرد: خوشبختانه سال گذشته در حدود ۷ هزار و ۱۴۰ تن تولید در داخل كشور انجام شده است.
پریچهر با تاكید بر ضرورت افزایش سرانه مصرف روغن زیتون در كشور اظهار داشت: روغن زیتون به علت ارزش غذایی و دارویی بالا می تواند به افزایش سلامت جامعه و امنیت غذایی كشور كمك كند؛ علاوه بر آن از نظر اقتصادی هم تولید این محصول برای باغداران مقرون به صرفه خواهد بود.
وی خاطرنشان كرد: امسال برای واردات روغن زیتون ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) اختصاص نیافته است، ازاین رو به منظور تامین روغن زیتون مورد نیاز مردم از تولید داخل، باغداران تلاش كنند برای كمك به اقتصاد كشور، سلامت جامعه و افزایش درآمد خود، به جای فروش دانه زیتون، محصول خویش را بعد از استحصال، به صورت روغن زیتون عرضه كنند.
مجری طرح زیتون در بخش دیگری از صحبت های خود به تشكیل جلسات زنجیره ارزش افزوده زیتون در مناطق رودبار، طارم سفلی و طارم علیا اشاره نمود و اضافه كرد: ارتباط خوبی بین تولیدكنندگان، فرآوری كنندگان (صاحبان صنایع) و بازرگانان بوجود آمده و بخش خصوصی آمادگی خرید برپایه كشاورزی قراردادی از باغداران را دارد.
او در آخر اظهار داشت: زمان برداشت الان آغازشده است و برپایه نوع رقم و منطقه برداشت ادامه خواهد داشت.
منبع:

1398/06/24
20:38:53
5.0 / 5
4486
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا