در گزارش بازاری مطرح شد

وضعیت واریز سود سهام عدالت، بازگشت 5 درصد از وراث مشمولان متوفی

وضعیت واریز سود سهام عدالت، بازگشت 5 درصد از وراث مشمولان متوفی

به گزارش بازاری مشاور رئیس كل سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: بااینكه بارها اعلام كردیم كه مشمولان و وراث مشمولان متوفی برای دریافت سودشان بازگشت كنند اما فقط 5 درصد وراث مشمولان متوفی مراجعه نموده اند.به گزارش بازاری به نقل از مهر، از آغاز طرح سهام عدالت تا آخر سال ۹۴ كه طرح ۱۰ ساله سهام عدالت به اتمام رسید، در مجموع ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر مشمول دریافت سهام عدالت شدند و بعد از آن تاریخ، برنامه ای برای ورود مشمولان جدید به سامانه سهام عدالت تدوین نشد.
بر اساس آمار، از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت ۲.۲ میلیون نفر تا آن تاریخ متوفا شده بودند و ۴۷ میلیون نفر مشمول سهام عدالت در قید حیات بودند و ظرف حدود سه سال قبل كه طرح واریز سود سهام عدالت اجرا شد، حدود ۳۰۰ هزار نفر جدید از مشمولان نیز فوت كردند؛ بدین سبب تابحال در مجموع ۲.۵ میلیون مشمول سهام عدالت فوت شده اند.
آخرین سود سهام عدالت واریز شده به حساب مشمولان مربوط به سال مالی ۹۶ می شود كه پروسه واریز از آذر ماه سال قبل آغاز و تا خرداد ماه امسال ادامه داشت.
تنها ۵ درصد از وراث مشمولین فوت شده، برای دریافت سود مراجعه نموده اند
جعفر سبحانی مشاور رئیس كل سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت مشمولان سهام عدالت، گفت: از ۴۹ میلیون نفر، طی سال های گذشته حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مشمول فوت شدند كه از زمانی كه اعلام كردیم ورثه افراد فوت شده برای دریافت سود سهام عدالت بازگشت كنند، تنها حدود ۵ درصد مراجعه نموده اند و همچنان بیشتر از ۲ میلیون نفر هنوز بازگشت ای نداشته اند.
وی اضافه كرد: از سویی دیگر از ۴۷ میلیون نفر مشمول زنده نیز، حدود ۵ میلیون نفر همچنان مبادرت به ثبت شماره حساب خود برای دریافت سود سهام عدالت نكرده اند و روند ثبت شماره شباها بسیار با شیب ملایم است و هنوز تغییر ملموسی در میزان ثبت شماره شبا ایجاد نشده است.
سبحانی با اشاره به اینكه محدودیت زمانی برای ثبت شماره شبای بانكی وجود ندارد، افزود: حدس می زنم با عنایت به اینكه هیچ گونه محدودیت زمانی برای ثبت شماره شبا در نظر گرفته نشده است مشمولان عجله ای برای انجام این كار ندارند.
وی اظهار داشت: مشمولانی كه هنوز برای ثبت شماره شبای بانكی اقدام نكرده اند باید به نشانی www.samanese.ir بازگشت كنند و پس از راستی آزمایی اطلاعات آنها سود سهام عدالت هر دو سال ۹۶ و ۹۵ به تدریج واریز می شود.
آغاز پروسه واریز سود سهام عدالت از اواخر آذر یا اوایل دی
مشاور رئیس كل سازمان خصوصی سازی در ارتباط با سود سال مالی ۹۷ نیز، گفت: مجامع ۳ یا ۴ شركت درانتها مهر ماه برگزار می گردد و به احتمال زیاد میزان سود سال مالی ۹۷ برای هر گروه از مشمولان هفته اول یا دوم آبان ماه مشخص می شود.
وی افزود: به موازات سود دریافت و مشخص شده، در صورت تداوم وضعیت كنونی، از اواخر آذر ماه یا اوایل دی ماه پروسه واریز سود گروه اول مشمولان شروع می شود.
سبحانی اشاره كرد: آنچه كه تابحال قطعیت یافته این است كه سود سال مالی ۹۷ بیشتر از سود سال مالی ۹۶ خواهد بود كه برای سهم یك میلیون تومان و كمتر به ترتیب، ۱۷۵ هزار و ۹۰ هزار تومان واریز شده بود.


منبع:

1398/06/30
15:13:11
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: آمار , بانك , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا