در شهریور ماه

تعداد دام سبك كشور از 59 میلیون راس گذشت

تعداد دام سبك كشور از 59 میلیون راس گذشت

به گزارش بازاری تعداد دام سبك كشور در شهریور ماه به ۵۹.۳ میلیون راس رسید كه از این تعداد ۴۲.۹ میلیون راس گوسفند و ۱۶.۴ میلیون راس بز و بزغاله بوده است.به گزارش بازاری به نقل از مهر، تعداد دام سبك موجود در بهره برداری های پرورش دهنده دام كشور در شهریور ماه ۱۳۹۸ از جانب مركز آمار ایران منتشر گردید.
نتایج طرح آمارگیری اندازه گیری تغییرات ماهانه تعداد دام سبك، در شهریور ماه ۱۳۹۸ نشان داده است كه تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری های كشــور ۴۲.۹ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ۱۶.۴ میلیون رأس بوده است كه نسبت به ماه قبل به ترتیب ۱.۷ و ۰.۴ درصد كاهش یافته است.
بدین ترتیب تعداد دام سبك موجود در بهره برداری های پرورش دهنده دام كشور در شهریور ماه ۱۳۹۸ به ۵۹.۳ میلیون رأس رسید.
طبق یافته های دیگر این طرح آمارگیری، تعداد ۵۷۰ هزار رأس بره و ۳۵۳ هزار رأس بزغاله در شهریور ماه سال جاری در بهره برداری های پرورش دهنده دام سبك كشور متولد شده است كه نسبت به ماه قبل به ترتیب ۷۶.۵ و ۶۱.۹ درصد افزایش داشته است.
بررسی تركیب گله و روند تغییرات تعداد دام سبك در مدت اجرای طرح نشان داده است كه علیرغم افزایش زایش دام ها در این ماه، افزایش تعداد كشتار دام های پرواری (در كشتارگاه ها و خارج از آن بخصوص به مناسبت ایام محرم و بازگشت حجاج) از مهم ترین علل كاهش دام سبك دامداری های كشور در این ماه بوده است.
بر اساس بررسی های به عمل آمده، انتظار می رود با ادامه روند افزایش زایش دام ها در ماه های آتی، تعداد دام سبك كشور به مرور افزایش یابد.
برای مشاهده جداول و جزئیات خبر به اینجا رجوع كنید.

1398/07/08
14:00:30
5.0 / 5
4139
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا