سازمان صمت تهران در پاسخ به پیگیری بازاری:

نانوایی های متخلف تعطیل می شوند

نانوایی های متخلف تعطیل می شوند

بازاری: سرپرست نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از ادامه طرح نظارت بر نانوایی ها در سطح استان تهران آگاهی داد و اشاره كرد كه تخلف مجدد واحدهای نانوایی در مرحله بعدی طرح نظارت؛ منجر به تعطیلی و قطع سهمیه آنها خواهد شد.


قبل از این این مقام مسئول در سوم مهرماه، یعنی یك روز پس از اعلام نرخ های جدید انواع نان، از طرح نظارتی ۱۵ روزه این سازمان بر قیمت نان در شهر تهران آگاهی داده بود كه بنظر می رسد حالا با عنایت به تخلفات صورت گرفته از طرف برخی نانوایی ها، این طرح با برخوردهای جدی تری ادامه خواهد داشت.
چندی پیش اعلام گردید كه گزارش های میدانی ایسنا از نانوایی های مركز شهر نشان داده است كه با وجود مصوبه قانونی برای اعلام وزن چانه و قیمت نان در محل نانوایی، بعضی از آنها این قانون را رعایت نمی كنند. از جانب دیگر برخی نانوایی ها نیز نرخ های جدید اعلامی نان را رعایت نمی كنند.
این سوژه از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مورد پیگیری قرار|گرفت. عزیزاله افضلی - سرپرست نظارت و بازرسی این سازمان - در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ادامه طرح نظارت بر نرخ های جدید نان در سطح استان تهران، اظهار داشت: برخورد بعدی ما با مسئولان اتحادیه ها است، چونكه نتوانستند به خوبی سوژه درج وزن چانه و قیمت نان در محل رویت مردم را، اجرا كنند.
وی اضافه كرد: در مرحله بعدی نظارت بر نانوایی ها، تخلف مجدد واحدها منجر به تعطیلی آنها و قطع سهمیه خواهد شد و فقط به جریمه اكتفا نمی گردد.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه اعمال قانون هایی كه تابحال انجام شده بازدارنده نبوده است، اشاره كرد: بازرسی های انجام شده نشان داده است كه وضعیت درج وزن چانه و قیمت نان در نانوایی راضی كننده نبود. البته در بخش نان های سنتی وضعیت بهتر بوده، اما در بخش نان سنگگ بنظر می رسد اتحادیه اقدامات لازم را انجام نداده است.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، دوم مهرماه نرخ جدید انواع نان اعلام شد و طبق تصمیم كارگروه تنظیم بازار استان تهران، در بخش نانوایی های یارانه پز؛ بربری با آرد ۸۳۰ تومانی به قیمت ۱۰۰۰ تومان، سنگك با آرد ۸۱۵ تومانی به قیمت ۱۲۰۰ تومان، تافتون با آرد ۸۲۰ تومانی به قیمت ۵۵۰ تومان و لواش با آرد ۸۲۰ تومانی به نرخ ۳۰۰ تومان عرضه می شود.
همچنین در نانوایی های آزادپز نیز؛ بربری با آرد ۱۲۳۰تومانی به قیمت ۱۵۰۰ تومان، سنگك با آرد ۱۱۷۰تومانی به نرخ ۱۸۰۰ تومان، تافتون با آرد ۱۲۰۰ تومانی به قیمت ۸۵۰ تومان و لواش با آرد ۱۲۰۰ تومانی به نرخ ۴۵۰ تومان عرضه می شود.
منبع:

1398/07/26
18:00:10
5.0 / 5
4343
تگهای خبر: بازار , سازمان , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا