لایحه بودجه ۹۹- سی و هشت؛

بودجه وزارت راه 12 و سه دهم هزار میلیارد تومان شد

بودجه وزارت راه 12 و سه دهم هزار میلیارد تومان شد

بازاری: بودجه وزارت راه و شهرسازی شامل بودجه عمومی و تملك دارایی های سرمایه ای در سال آتی 12 هزار و 393 میلیارد تومان پیش بینی شده كه نسبت به سال جاری 24.8 درصد رشد داشته است.به گزارش بازاری به نقل از مهر، در حالی دولت بودجه سال آتی وزارت راه و شهرسازی در لایحه تقدیمی بودجه كل كشور به مجلس شورای اسلامی را ۱۱ هزار و ۷۲۶ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان برآورد كرده كه بودجه مصوب این وزارت خانه برای سال جاری ۹ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان (مجموع عمرانی و هزینه ای) است.
۶۶۷ میلیارد ۹۵۴ میلیون تومان مجموع هزینه های وزارت راه و شهرسازی در سال آتی برآورد شده و ۱۱ هزار و ۷۲۶ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان به تملك دارایی های سرمایه ای اختصاص یافته است كه عملا قسمتی از بودجه عمرانی ۷۰ هزار میلیارد تومانی شمرده می شود.
بودجه بخش حمل و ونقل ریلی ۳ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومان و بخش حمل و نقل جاده ای نیز ۷ هزار میلیارد و ۴۷۱ میلیون تومان از این رقم را به خواد اختصاص داده اند كه عملا بخش عمده بودجه عمرانی در حوزه راه و شهرسازی به این دو بخش اختصاص یافته است.
بودجه بخش توسعه حمل و نقل هوایی ۴۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون و بودجه توسعه حمل و نقل دریایی نیز ۸۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
در این لایحه، ۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بخش اقتصاد مسكن اختصاص داده شده و ۳۴۶ میلیارد تومان نیز برای ساماندهی كالبدی شهری و روستایی در نظر گرفته شده است. به بخش شتابنگاری زلزله نیز ۸۷ میلیارد تومان تعلق خواهد گرفت. همین طور ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای برنامه ریزی، راهبری و توسعه حمل و نقل (معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی) و هزار میلیارد تومان به سازمان هواشناسی اختصاص خواهد یافت.


منبع:

1398/09/17
21:14:03
5.0 / 5
4450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا