گزارش بازاری

نوبت دوم كمك معیشتی فردا واریز می شود

نوبت دوم كمك معیشتی فردا واریز می شود

بازاری: نوبت دوم كمك معیشتی بر طبق وعده دولت، فردا دهم دی ماه باید به حساب سرپرستان خانوارهای مشمول واریز شود؛ تعیین تكلیف خانوارهایی كه اعتراض شان به ثبت رسیده نیز مقرر است تا آخر دی صورت گیرد.به گزارش بازاری به نقل از مهر، بعد از افزایش نرخ بنزین در ۲۴ آبان ماه، دولت اعلام نمود كه مابه التفاوت تغییر قیمت را در چارچوب «كمك معیشتی» به خانواده های مشمول پرداخت خواهدنمود.
در این راستا نخستین نوبت كمك معیشتی در سه مرحله تا سوم آذر ماه به ۶۰ میلیون نفر (۱۸ میلیون خانوار) پرداخت گردید كه برمبنای اعلام دولت، این كمك معیشتی به «مددجویان كمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، كارگران، كارمندان و اقشار كم درآمد» واریز شده و در واقع، جامعه هدف آن، اقشار ضعیف و كم درآمد جامعه تعیین شده اند كه برای خانوارهای تك نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شده است.
پس از اتمام دور نخست، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نمود كه «از این به بعد روز دهم هر ماه مبلغ حمایت معیشتی و ۲۰ هر ماه یارانه نقدی خانوارها و پیش از سی ام هر ماه حقوق كاركنان دولت را پرداخت می نماییم.»
اگر وعده نوبخت عملی شود، فردا سه شنبه دهم دی ماه موعد واریز نوبت دوم كمك معیشتی خواهد بود.
به گزارش بازاری به نقل از مهر، یكی از حاشیه های طرح كمك معیشتی اعتراض گروه بزرگی از مردم به عدم دریافت این مبلغ بود كه با اتمام دور نخست واریز كمك معیشتی، خیلی از سرپرستان خانواری كه این رقم برایشان واریز نشده بود اما خودرا حائز شرایط دریافت این مبلغ می دانستند، پیگیر شدند تا بتوانند مراتب اعتراض خودرا به گوش دولت برسانند؛ در همین ارتباط، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام نمود معترضان به عدم دریافت كمك معیشتی می توانند با شماره گیری كد دستوری *۶۳۶۹#، ثبت اطلاعات خود، دریافت كد رهگیری و ثبت اطلاعات در وبسایت Hemayat.mcls.gov.ir مراتب اعتراض خودرا به ثبت برسانند و منتظر اعلام نظر وزارت تعاون در ارتباط با وضعیت هزینه و درآمد خانوار خود باشند. بررسی تقاضای ۳ میلیون و ۷۰ هزار خانوار برای دریافت یارانه معیشتی پیش از این سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی به خبرنگار مهر اظهار داشته بود: از مجموع ۶ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۶۱ اعتراض ثبت شده، ۳ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۳۱ سرپرست خانوار پس از ارسال درخواست بوسیله كد دستوری #۶۳۶۹* كد رهگیری دریافت نمودند و با مراجعه به سایت حمایتی اجازه دسترسی به حساب های بانكی خودرا داده اند. میرزایی با بیان اطلاعات بانكی این خانوارها استعلام خواهد شد و نتیجه اینكه مشمول دریافت كمك معیشتی هستند یا خیر به آنها اعلام خواهد شد، افزوده بود: از این ۳ میلیون و ۷۰ هزار و ۵۳۱ مورد ۸۸ درصد با كد رهگیری و ۱۲ درصد نیز با شماره حساب یارانه نقدی خود در سایت حمایتی وارد شدند. به علت اینكه بعضی از خانوارها كدرهگیری دریافت نكرده بودند یا پیامك بعضی از افراد پاك شده بود امكانی را فراهم كردیم تا سرپرستان خانوار بوسیله سایت حمایت بتوانند با شماره حساب متصل به كارت یارانه نقدی خود وارد شوند. وی درباره زمان تعیین تكلیف معترضان برای دریافت یارانه معیشتی اظهار داشته بود: ما بررسی های لازم را بر اساس اطلاعات بانكی خانوار انجام خواهیم داد و بوسیله آزمون وسع افراد و متقاضیان به لحاظ مالی رتبه بندی می شوند. بررسی تقاضاها تا اختتام دی ماه / واریز‬ هر دو نوبت یارانه معیشتی به حساب مشمولان سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی با اشاره به اینكه تا اختتام دیماه بررسی وسع مالی خانوار با دقت انجام می شود، اظهار داشته بود: با عنایت به اینكه طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه موعد دوم پرداخت حمایت معیشتی دهم دیماه است، احیاناً اگر زمان بررسی وسع مالی خانوار از تاریخ نوبت دوم پرداخت بیشتر شد، خانوارها نگران نباشند و در صورتی كه مشمول باشند هر دو نوبت آذر و دیماه تا اختتام دی به حساب آنها واریز می شود. میرزایی تصریح كرد: گروه دیگری از متقاضیان دریافت حمایت معیشتی كه در لیست یارانه بگیران قرار ندارند، نگران نباشند در دیماه موعدی را مشخص خواهیم كرد تا به پلیس به اضافه ۱۰ برای ثبت تقاضای خود بازگشت كنند. ۴۱۹ هزار خانوار به فهرست اضافه شدند در همین ارتباط، مهدی قمصریان، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه كشور امروز در اظهارنظری، درباب اینكه آیا در سرپرستان خانوار دریافت كننده دومین مرحله حمایت معیشتی نسبت به مرحله قبل تغییری حاصل شده است یا خیر اظهار داشت: در این مرحله ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار دیگر كه درخواست بررسی دوباره آنها از طرف وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی تایید شده اند حمایت معیشتی مرحله اول و دوم را همزمان فردا شب دریافت خواهند كرد.
گفتنی است؛ معیار عدم برخورداری از بسته حمایت معیشتی در جدول زیر آمده است.

علاوه بر شاخص اصلی فوق، فاكتورهای زیر نیز مد نظر قرار می گیرند:
الف- خانوارهایی كه اعضای آن دارای «واحد مسكونی»، «شغل» و «خودرو» بطور «همزمان» هستند یا خانوارهایی كه دارای «دو واحد ملكی» هستند.
ب- خانوارهایی كه ارزش ملك آنها در تهران و كلان شهرها (۱۲) میلیارد ریال و در سایر شهرستان ها (۹) میلیارد ریال باشد.
ج- خانوارهایی كه دارای خودروی سواری با ارزش بیشتر از (۳۰۰) میلیون تومان یا خودروی عمومی با ارزش بیشتر از (۴۰۰) میلیون تومان باشند.
د- كارفرمایانی كه بیشتر از (۳) بیمه پرداز داشته باشند.
ه- خانوارهایی كه بیشتر از (۳) سفر خارجی غیر زیارتی داشته اند.
و- گیرندگان تسهیلات بانكی به مبلغ جمعاً بیشتر از (۳) میلیارد ریال كه در حال بازپرداخت اقساط باشند.


منبع:

1398/10/09
21:29:29
5.0 / 5
4295
تگهای خبر: بانك , بودجه , تسهیلات , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا