بورس، بهترین بازار از نظر بازده در سال 99

بورس، بهترین بازار از نظر بازده در سال 99

به گزارش بازاری كارشناس بازار سرمایه با اعلان اینكه این بازار امسال بیش از بازارهای موازی و نرخ تورم بازدهی خواهد داشت، اشاره كرد: فعالیت در این بازار نیاز به دانش كافی دارد.به گزارش بازاری به نقل از برنامه «پایش»، پیمان حدادی، كارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه، دیشب در برنامه پایش كه با موضوع «آینده بازار بورس در سال ۹۹» پخش گردید، با اشاره به اینكه در سال ۹۹ بازار سرمایه از سایر بازارهای موازی بازدهی بیشتر دارد، اظهار داشت: بازدهی بازار سرمایه بیشتر از نرخ تورم است و مانند هر بازار دیگری برای سرمایه گذاری در آن باید دانش لازم را داشت.
وی بیان كرد: به مردم سفارش می شود با سرمایه های مازاد خود در این بازار سرمایه گذاری كنند و پیشنهاد می شود مردم پیش از ورود به بازار بورس آموزش های لازم را بگذرانند.
حدادی اظهار داشت: بهترین چاره برای سرمایه گذاری مردم استفاده از صندوق های سرمایه گذاری و شركت های سبد گردانی است.
كارشناس اقتصادی برنامه پایش افزود: بازار سرمایه ۹۹، از نظر بازدهی مطلوب ارزیابی می شود اما باید انتظار معقولی از این بازاز داشت، مردم نباید در سال ۹۹ انتظار بازدهی بازار بورس همانند سال ۹۸ را داشته باشند.
وی درباب عملكرد سازمان بورس اوراق بهادار نیز اضافه كرد: سیاست گذاری های این سازمان خوب بوده است اما به تصمیمات هر مدیر انتقاداتی وجود دارد، تغییرات در قوانین بازار بورس در چندماه اخیر زیاد شده كه این امر نادرست و موجب بدبینی سرمایه گذاران می شود.
حدادی با اعلان اینكه سامان بورس باید به سمت اصلاح سیستم و معاملاتی برود، اظهار داشت: فعالان بازار سرمایه از هسته معاملات به شدت ناراضی هستند، چونكه با افزایش حجم معاملات این هسته كشش لازم را ندارد و مداوم سیستم معاملاتی بورس كشور مختل می شود.
این كارشناس اقتصادی اضافه كرد: مردم باید با دانش به بازار سرمایه وارد شوند و از نظرات كارشناسان دارای مجوز استفاده كنند، چونكه ممكنست در آینده با بهره گیری از كارشناسان غیر رسمی متضرر شوند.
مبارزه با قوانین زائد فضای كسب و كار با تشكیل قرارگاه جهش تولید در كشور
در بخش دوم برنامه علی لشكری، عضو هیئت مدیره جامعه صنعت كفش كشور درباب وضعیت این صنعت اظهار داشت: صنعت كفش یكی از صنایعی است كه می تواند به اشتغال كشور كمك نماید و می توان ادعا كرد كه این صنعت همپای صنعت خودرو می تواند در كشور نقش آفرینی كند.
وی اضافه كرد: به سبب اینكه این صنعت از جنس صنایع كوچك و متوسط است، نقش مهمی در اشتغال كشور دارد و می توان در همه جای كشور نیز از كارگاه های تولید كفش بهره برداری نمود.
لشكری اظهار داشت: در چند سال قبل واردات و قاچاق كمی به صنعت كفش فشار آورد اما با افزایش نرخ ارز و كاهش قاچاق این صنعت توانست خدمات بهادار ای را به مردم عرضه نماید، اگر موانع مورد نظر در صنعت كفش مرتفع شود می توان به رونق و جهش این صنعت امیدوار بود.
این كارآفرین برتر ملی درباب تأثیر كرونا بر صنعت كفش بیان كرد: باتوجه به مصرفی بودن تولیدات این صنعت، رونق آن در اواخر سال صورت می گیرد، بطوریكه در بهمن و اسفند صنعت كفش روزهای شلوغی را پشت سر می گذارد اما بحران كرونا موجب شد كه كار زمین گیر شود و مشكلات عمده ای همچون چك های برگشتی گریبان گیر تولیدكنندگان شده است.
وی افزود: در برنامه های توسعه كشور عمدتاً بر صنایعی تاكید گردیده است كه ارزش افزوده بالاتری دارد اما اشتغال پایداری ندارد، اما هم اكنون همه به این نتیجه رسیده اند كه اشتغال شاخصی مهمست و باید به صنایع كوچك و متوسط توجه ویژه ای داشت، چونكه در بحران این صنایع می توانند به دولت كمك شایانی كنند.
لشكری اظهار داشت: باید سرعت گیرها را از محیط كسب و كار حذف نمود و تولیدكنندگان نیاز به كمك دولت ندارند، بلكه ما از آنها می خواهیم كه قوانین دست و پا گیر حذف شوند.
عضو هیئت مدیره جامعه صنعت كفش كشور بیان كرد: پیشنهاد می شود یك قرارگاه جهش تولید با حضور مقامات دولتی و خبرگان صنعت تشكیل گردد تا متولی بحث جهش تولید در كشور باشد به شكلی كه این قرارگاه طرف حساب سازمان ها باشد و نقش حمایتی از تولید را ایفا نماید.


منبع:

1399/01/25
16:03:28
5.0 / 5
3053
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا