كاهش ۸۰ درصدی تقاضای تزئینات داخلی ساختمان درپی شیوع ویروس كرونا

كاهش ۸۰ درصدی تقاضای تزئینات داخلی ساختمان درپی شیوع ویروس كرونا

بازاری: رئیس اتحادیه تزئینات داخلی ساختمان از كاهش 80 درصدی تقاضای این صنف مانند نقاشی و كاغذ دیواری ساختمان درپی شیوع ویروس كرونا آگاهی داد.


بهروز چوداری میلانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: کارهای فصلی همچون تزئینات داخلی ساختمان همچون رنگ و کاغذ دیواری ساختمان ها جزء مشاغل فصلی هستند که عموما در آستانه عید نوروز رونق می گیرند، اما سال ۹۸ به سبب شیوع ویروس کرونا عمده این مشاغل با خسارات هنگفتی مواجه گشتند.
وی با اعلان اینکه اینگونه مشاغل عموما پرداخت دیون خودرا طی سال به شب عید موکول می کنند، اشاره کرد: تقاضا برای تزئینات داخلی ساختمان در شب عید سال ۹۸ بیش از ۸۰ درصد نسبت به سال های قبل کاهش داشت. همین طور باتوجه به نگرانی مردم از حضور کارگران در منازل از دهم اسفند به بعد کار این صنف بطور کامل تعطیل شد.
رئیس اتحادیه تزئینات داخلی ساختمان درباره وضعیت بیمه کارگران این صنف نیز اظهار داشت: فروشندگانی که در فروشگاه های مربوط به تزئینات ساختمان فعالیت می نمایند بیمه هستند، اما نصاب هایی که برای فروشگاه ها کار می کنند بیمه نیستند و به ندرت هم از بیمه اختیاری استفاده می نمایند. بدین سبب هم اکنون علاوه بر اینکه درآمد این افراد به صفر رسیده بیمه ای هم ندارند که از خدمات آن استفاده کنند.
او همینطور با اشاره به تعطیلات فروردین ماه برای کنترل انتشار ویروس کرونا، اظهار نمود: پس از بازگشایی واحدهای صنفی نیز وضعیت تغییری نکرده، چونکه به سبب ویروس کرونا مردم همچنان نگران حضور کارگران در منازل هستند و از جانب دیگر الآن فصل مشاغل اینگونه مشاغل نیست. بدین سبب افت تقاضا در این صنف همچنان ادامه دارد.
شیوع ویروس کرونا و کم شدن رفت وآمدها برای پیشگیری در ماه پایانی سال که عموما روزهای پررونقی برای کسب وکارهای خرد و کارگران فصلی است، سبب شده فعالان تجاری، اصناف مختلف و کارگران گرفتار لطمه های جدی شوند؛ بطوریکه بر طبق گزارش دفتر امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صمت در ایام پایانی سال قبل بخش های مختلف اقتصادی بین ۳۵ تا ۱۰۰ درصد کاهش تقاضا داشتند و بیشترین لطمه هم مربوط به خدمات گردشگری و باشگاه های ورزشی بوده که تقاضای آنها در اسفند ماه به صفر رسیده بود. همین طور فعالیت اصناف غیرضروری از ۸ تا ۳۰ فروردین در تهران و تا ۲۳ فروردین در سایر استانها برای کنترل شیوع ویروس کرونا ممنوع بود که این مسئله منجر به تشدید خسارات واحدهای صنفی شد.
منبع:

1399/02/09
13:04:21
5.0 / 5
2943
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , فروش , گرانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا