در گزارش بازاری مطرح شد

مزیت تخفیف قیمت سهام در واحدهای صندوق سرمایه گذاری دارا یكم

مزیت تخفیف قیمت سهام در واحدهای صندوق سرمایه گذاری دارا یكم

به گزارش بازاری عضو هیات مدیره شركت اطلاع رسانی بورس و اوراق بهادار، مهمترین مزیت صندوق های سرمایه گذاری ETF را تأمین مالی پروژه های عمرانی بدون ایجاد تورم عنوان نمود.بهنام بهزادفر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم که تا آخر اردیبهشت انجام می شود، تصریح کرد: در جهت اجرای جز (۲) بند (الف) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، پذیره‬ نویسی واحدهای سرمایه ‬ گذاری صندوق سرمایه ‬ گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه گری مالی یکم" به منظور واگذاری باقی مانده سهام دولت در بانکهای ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه های البرز و اتکایی امین صورت خواهد پذیرفت.
وی اضافه کرد: پذیره‬ نویسی از روز یکشنبه ۱۴‬ اردیبهشت‬ ماه‬ آغاز‬ شده وتا امروز، چهارشنبه ۳۱‬ اردیبهشت‬ ادامه‬ خواهد‬ داشت؛ پذیره‬ نویسی برای هر فرد ایرانی که کد ملی داشته باشد، امکان ‬ پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد؛ ضمناً داشتن حساب به ازای هر کد ملی الزامی نیست.
عضو هیأت مدیره شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، خصوصیت بارز این واگذاری را بهره مندی همه ایرانی ها از تخفیف ۲۰ درصدی دانست و اظهار داشت: سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی با هر کد ملی، دو میلیون تومان تعیین شده؛ ضمن اینکه پذیره نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از راه کارگزاری های بورس و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری بانکهای منتخب صورت می گیرد.
بهزادفر با تاکید بر اینکه داشتن کد بورسی برای پذیره نویسی الزامی نیست، افزود: با این وجود متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از ۲ ماه به پس از تخصیص امکان پذیر است، می توانند به تدریج طی ماه های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی مطابق رویه های شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه اقدام نمایند.
مزایای طرح
کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: این طرح برای دولت، مردم و بازار سرمایه مزایایی دارد. همچون اینکه دولت می تواند بدون آنکه اقداماتش منجر به افزایش نرخ تورم شود، تأمین مالی داشته باشد.
وی تصریح کرد: همینطور منابع حاصل از فروش این سهام در طرح ها و پروژه های عمرانی، توسعه، بازسازی و به سازی در حوزه بهداشت و درمان، کمک به بخش مولد و محرک اقتصاد و … استفاده می شود که می تواند منجر به رونق و حتی جهش تولید ملی شود.
وی خاطرنشان کرد: مزایای این عرضه بزرگ برای بازار سرمایه را می توان تعمیق بازار و افزایش نقدشوندگی آن عنوان نمود که در نهایت باعث افزایش کارایی بازار سرمایه می شود.
وی در مورد مزایای این طرح برای مردم اظهار داشت: مردم عملاً می توانند نقدینگی خویش را به مسیر درست و بازاری مولد هدایت کنند و از مزایای این تخفیف هم استفاده کنند.

1399/03/01
12:32:14
5.0 / 5
2537
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا