نگاهی به شرایط پیش فروش یك ساله ایران خودرو و سایپا

نگاهی به شرایط پیش فروش یك ساله ایران خودرو و سایپا

به گزارش بازاری بعد از انجام فرایند قرعه كشی طرح فروش فوق العاده دو خودروساز، هر دو شركت خودروساز مرحله جدید پیش فروش های خویش را از روز یكشنبه ۱۸ خردادماه آغاز و تا سه روز ادامه می دهند. در این طرح ایران خودرو ۴۵ هزار دستگاه و سایپا ۳۰ هزار دستگاه از انواع محصولات خویش را پیش فروش می كنند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، شرکتهای ایران خودرو و سایپا در جهت سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و ایجاد امکان ثبت نام و فرصت برابر برای همه متقاضیان و عرضه خودرو به مصرف کنندگان واقعی، پیش فروش یک ساله محصولات خویش را اجرا خواهند کرد. متقاضیانی که در فروش فوق العاده انتخاب نشده اند هم می توانند در این طرح با شرایطی که به آنها اشاره خواهیم کرد، بدون دریافت مجدد کد کاربری و کلمه عبور ثبت نام کنند.
طرح پیش فروش یک ساله محصولات ایران خودرو مطابق جدول شماره یک، از ساعت ۸ بامداد روز یکشنبه هفته پیش رو (خرداد ماه) آغاز و تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه (۱۱ خرداد ماه ) به مدت سه روز اجرا می شود. درصورتی که درخواست بیشتر از ظرفیت بخشنامه باشد، انتخاب متقاضیان از راه قرعه کشی خواهد بود و در صورتیکه تعداد متقاضیان از ظرفیت کمتر باشد، تعیین اولویت تحویل خودرو ها با قرعه کشی مشخص خواهد شد. حداکثر سه روز بعد از آخر ثبت نام، قرعه کشی برگزار و اسامی منتخبان اعلام خواهد شد. لیست انتخاب شدگان نهایی از راه سایت فروش اینترنتی و ارسال پیامک اعلام خواهد شد. قیمت خودرو هم مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود.
بعد از اعلام اسامی، انتخاب شدگان مبلغ پیش پرداخت هر خودرو را از درگاه ایران خودرو واریز می کنند و الباقی وجه خودرو ها در زمان ارسال دعوتنامه با لحاظ هزینه های قانونی تعیین و دریافت می شود. بعد از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه کشی، متقاضی میبایست ظرف سه روز کاری، پیش پرداخت اولیه خودرو را واریز کند؛ عدم واریز پیش پرداخت وجه خودرو از جانب متقاضی به منزله انصراف ازثبت نام تلقی می شود و شرکت هیچگونه مسئولیتی برای تحویل خودرو نخواهد داشت.
همچون طرح فروش فوق العاده، در هیچ مرحله ای از ثبت نام احتیاج به عرضه چک از جانب مشتری نخواهد بود و قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان احتیاج به واریز وجه نیست.
برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
بابک رحمانی، معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو در اینباره اعلام نموده است که ۴۵ هزار دستگاه دیگر از خودرو های تولیدی این خودروساز داخلی در چارچوب ۱۲ مدل از ۱۸ خرداد ماه برای طرح پیش فروش ها قابل عرضه است. متقاضیانی که در قرعه کشی طرح فروش فوق العاده برنده نشده اند هم می توانند در طرح پیش فروش ۱۲ مدل از محصولات تولیدی این خودروساز مشارکت کنند. بازه زمانی تحویل خودرو در چارچوب طرح پیش فروش ۴ تا ۱۲ ماهه است که بر مبنای قرعه کشی تعیین می شود.
گروه خودرو سایپا هم طرح پیش فروش یکساله محصولات خویش را از ساعت ۱۴ روز یکشنبه ۱۸ خرداد ماه آغاز خواهد نمود. بعد از انجام قرعه کشی طرح فروش فوق العاده، عرضه ۳۰ هزار دستگاه دیگر را در چارچوب طرح پیش فروش شروع خواهد شد. ثبت نام سایپا هم تا روز سه شنبه ۲۰ خردادماه ادامه خواهد داشت.
طبق بخشنامه این شرکت، ثبت نام از مشتریان سایپا به صورت شبانه روزی بوده و بعد از مهلت سه روزه ثبت نام سایپا، خریداران نهایی به صورت قرعه کشی مشخص خواهند شد.
پیش فروش محصولات سایپا هم با قیمت غیر قطعی بوده و هیچگونه مبلغی بعنوان پیش دریافت، تا پیش از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه کشی دریافت نمی گردد. ظرفیت ثبت نام در روش پیش فروش یکساله متناسب با برنامه تولید گروه خودروسازی سایپاست. در صورت ثبت نام بیشتر از ظرفیت تعیین شده برای خودرو های تحویلی در این طرح، بعد از آخر ثبت نام اولیه و بعد از صحت سنجی اطلاعات ثبت شده و با حضور مراجع نظارتی، قرعه کشی به تفکیک هر خودرو جهت انتخاب متقاضیان نهایی و اولویت بندی زمان تحویل خودرو مطابق ضوابط ابلاغی از کمیته خودرو صورت خواهد پذیرفت.
برای دریافت شرایط و اطلاعات بیشتر به بخشنامه این گروه خودروساز رجوع کنید.1399/03/16
23:50:41
5.0 / 5
2388
تگهای خبر: اینترنت , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا