رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اعلام كرد

غرفه های عرضه دام زنده برای عید قربان برپا نمی گردد

غرفه های عرضه دام زنده برای عید قربان برپا نمی گردد

به گزارش بازاری رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینكه امسال به سبب شیوع ویروس كرونا غرفه های عرضه دام زنده برای عید قربان برپا نمی گردد، اظهار داشت: مردم می توانند چند روز پیش از عید قربان نذورات خودرا به قصابی ها سفارش دهند و در روز عید قربان گوشت ذبح شده در بامداد همان روز را دریافت نمایند.علی اصغر ملکی در گفتوگو با ایسنا با اعلان اینکه قیمت شقه بدون دنبه گوسفندی کشتار روز همچنان مانند هفته های گذشته و حدود ۱۱۰ تا ۱۱۲ هزارتومان است، اظهار نمود: قیمت آلایش گوسفندی نیز از هفته گذشته تغییری به خصوصی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه در جلسه ای با حضور مسئولان مربوطه مطرح کردیم که با خروج دام از کشور برخورد جدی شود، اظهار داشت: به سبب اینکه نزدیک عید قربان هستیم نیاز به دام و گوشت بیشتری داریم. بااینکه کمبودی دراین زمینه وجود ندارد ولی خروج دام از کشور مقداری در سطح بازار اثر گذاشته است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در ادامه به ممنوعیت برگزاری غرفه عرضه دام در مناطق شهر تهران اشاره نمود و اظهار داشت: همه ساله شهرداری در مناطق ۲۲گانه شهر تهران غرفه های برای فروش دام زنده به مناسبت عید قربان برپا می کرد. ولی امسال به سبب شیوع کرونا، ستاد ملی مقابله کرونا دایرکردن این جایگاه ها را ممنوع کرده است تا بیماری منتشر نشود. همین طور از مردم درخواست کردهاند که نذورات خودرا در بخش های دیگری هزینه کنند.

وی افزود: به سبب اینکه مردم هم نذوراتشان را ادا کنند و هم نگران کرونا نباشند چاره ای در نظر گرفته شده که از لحاظ شرعی هم مشکلی ندارد. در حقیقت مردم باید چند روز قبل ازعید قربان به قصابی های محلشان به هر میزانی که گوشت برای ادای نذرشان نیاز دارند سفارش دهند. بامداد روز عید قربان دام در کشتارگاه به نیت عید قربان ذبح می شود و بعد از آن با تایید سازمان دامپزشکی همان روز به صورت گرم درب مغازه ها توزیع می شود و مغازه دار نیز آنرا تحویل مشتری می دهد. در حقیقت هم گوشت ذبح شده عید قربان به دست مردم می رسد و هم مشکلی از بابت انتشار بیماری وجود نخواهد داشت.

ملکی در آخر اظهار داشت: البته این اقدام منوط به این است که سفارشات از روزهای قبل باشد تا مردم در روز عید قربان با مغازه خالی مواجه نشوند.

منبع:

1399/05/01
21:29:42
5.0 / 5
2251
تگهای خبر: بازار , سازمان , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا