ممنوعیت فروش و پیش فروش خودرو توسط شركت های فاقد مجوز از كمیته خودرو

ممنوعیت فروش و پیش فروش خودرو توسط شركت های فاقد مجوز از كمیته خودرو

به گزارش بازاری رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان اظهار نمود: شركت های خودروساز كه از كمیته خودرو مجوز ندارند، حق فروش و پیش فروش خودرو را نخواهند داشت.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، عباس تابش در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای آن بخش از خودروسازان یا مونتاژکارانی که به تعهدات معوق خود عمل کرده باشند، مجوز فروش در کمیته خودرو داده می شود. همین طور پرونده آن بخش از خودروسازان یا مونتاژکارانی که تعهدات معوق دارند و به این تعهدات نیز عمل نکردهاند، به تعزیرات و قوه قضاییه منعکس و ارسال شده است که امیدواریم با تصمیم گیری بموقع دستگاه های نظارتی حقوق مصرف کنندگان رعایت شود.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در ادامه با اعلان اینکه در تامین پکیج رادیاتور و آبگرمکن در بازار مشکلاتی وجود داشته به این علت که برخی واحدها عرضه را بخوبی انجام ندادند و برخی واحدها نیز عرضه خودرا برای افراد خاصی انجام داده بودند، اشاره کرد: دراین زمینه مستندات لازم را دریافت کرده ایم و در حال بررسی دقیق این مستندات هستیم و امیدواریم ظرف ۴۸ ساعت آینده نتیجه قطعی را اعلام نماییم.
افزایش ۱۷ درصدی نظارت ها بر بازار نسبت به ماه گذشته
وی ادامه داد: افزایش ۱۷ درصدی نظارت ها را نسبت به ماه قبل در بازار داریم و به دنبال سیستمی کردن نظارت ها بر بازار هستیم که راه اندازی هر چهار سامانه سازمان حمایت نیز در همین راستا است.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اعلان اینکه قسمتی از نظارت ها توسط خود بنگاه ها انجام می شود، اظهار داشت: در حوزه نظارت بر بازار سیمان و لاستیک خود بنگاه ها و واحدهای تولیدی مکلف شدند که نظارت کافی را بر نمایندگی ها و عاملیت های فروش خود در بازار داشته باشند.
بگفته این مقام مسئول اگر نمایندگی یا عاملیتی در این عرصه قیمت مصرف کننده را رعایت نکند، ظرف همان روز به بنگاه مربوطه اعلام خواهد شد و بنگاه مکلف است که نمایندگی یا عاملیت مربوطه را ملغی کند و برای تمام فروش های قبلی آن نیز موضوع تعزیر را خواهیم داشت.
منبع:

1399/06/11
09:44:33
5.0 / 5
1762
تگهای خبر: بازار , تولید , حقوق , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا