با افتتاح ۶۲۵ پروژه آبرسانی؛

زمینه دسترسی 21 هزار خانوار عشایری به آب آشامیدنی سالم برقرار شد

زمینه دسترسی 21 هزار خانوار عشایری به آب آشامیدنی سالم برقرار شد

به گزارش بازاری خراسان جنوبی وزیر جهاد كشاورزی اظهار داشت: امروز با شروع به كار 625 پروژه آبرسانی در كشور زمینه دسترسی 21 هزار خانوار عشایری به آب آشامیدنی سالم و پایدار برقرار شد.


کاظم خاوازی، امروز دوشنبه ۱۳ مهرماه در آیین بهره برداری همزمان از ۶۲۵ پروژه آبرسانی به محلات عشایری کشور که به نمایندگی از این پروژه ها با شروع به کار آبرسانی پایدار به ۴۰ محله عشایری بمرود شهرستان زیرکوه انجام شد اظهار نمود: تمام کارهای وزارت جهاد کشاورزی در امتداد پشتیبانی از روستاییان است.

به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، وی با اشاره به افتتاح ۶۲۵ پروژه آبرسانی در کشور، بیان کرد: برای اجرای این پروژه ها، ۱۷۱۰ کیلومتر لوله کشی و حدود ۹ میلیون مترمکعب عملیات خاکبرداری انجام شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به حفر ۴۶ حلقه چاه آب برای پروژه های افتتاح شده، اشاره کرد: حدود ۱.۷ درصد جمعیت کشور را عشایر تشکیل داده اند که در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نقش بسیار زیادی دارند.

خاوازی با اعلان اینکه تمام این اقدامات برای دسترسی عشایر به آب سالم، پایدار و بهداشتی انجام شده است، افزود: عشایر ۲۵ درصد گوشت قرمز، ۳۲ درصد صنایع دستی کشور را ساخته و نقش مهمی در امنیت دارند.

وی بیان کرد: ۳۸ درصد جنگل ها و مراتع در اختیار عشایر کشور است که مدیریت و بهره برداری از این منابع در اختیار این قشر است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به توجه ویژه به عشایر در دولت، اشاره کرد: یکی از این اقدامات، تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برای خانواده های عشایر بود که در طول دولت تدبیر و امید، سطح برخورداری از ۴۳ درصد به ۶۳ درصد ارتقا پیدا کرد.

خاوازی بیان کرد: در قانون تسهیلات پشتیبانی از تولید پایدار در بخش عشایر و روستایی ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در بخش کشاورزی هزینه شده است.

وی با اعلان اینکه تا اختتام دولت ۲۰ هزار خانوار عشایر تحت پوشش شبکه آبرسانی سالم و پایدار قرار می گیرند، تصریح کرد: با تقویت زیرساخت های آبرسانی، امروز سطح دسترسی عشایر به ۷۸ درصد رسیده که در گذشته این رقم ۵۰ درصد بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی بمنظور افتتاح پروژه ها و بررسی روند اجرائی پروژه های کشاورزی به خراسان جنوبی سفر کرده است.

منبع:

1399/07/15
23:04:20
5.0 / 5
1701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا