دبیركل انجمن كشتیرانی ایران:

بندر آستارا نقطه عطف همكاری دولت و بخش خصوصی است

بندر آستارا نقطه عطف همكاری دولت و بخش خصوصی است

به گزارش بازاری از گیلان دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اتفاقات افتاده در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، نقطه عطف همکاری دولت و بخش خصوصی است.


دکتر مسعود پل مه، در جریان سفر خود به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دریچه تجارت خارجی هر کشور، بنادر تجاری آن کشور تلقی می شود.
وی با اشاره به اینکه "بنادر" به مفهوم قلب تپنده برای تزریق خون به تمامی شریان هایی است که اقتصاد یک کشور را در حوزه های تولید و خدمات به واسطه بازگشت های صادرات و واردات به حرکت در می آورد، افزود: امروز خوشبختانه شاهد یک مشارکت بالنده بین دولت و بخش خصوصی هستیم و نمود عینی آن در بندر آستارا است.
وی ضمن اشاره به اینکه شرکت بنادر و دریانوردی کاوه در فازهای توسعه ای خود، طی ماه ها و سالهای آینده تا پنج پست اسکله را در بندر آستارا ایجاد خواهد کرد: اضافه کرد: تحقق این مهم، ظرفیت تخلیه و بارگیری را تا ۲.۵ میلون تن بالا می برد.
پل مه، در ادامه ضمن اشاره به اینکه بندر آستارا توانسته است سهم بیشتر در عملیات بندری را به "صادرات" کالا اختصاص دهد، تصریح کرد: بندر آستارا، محصولات مورد نیاز کشورهای CIS و روسیه را توسط عملیات حمل کانتینری که به شیوه کانتینرهای یخچالی صورت می گیرد را از این بندر مدیریت می کند.
وی افزود: طی یک سال گذشته، ۱۵۰ هزار تن کالا از این بندر حمل شده است و پیشبینی می شود تا آخر سال به ۲۰۰ هزار تن افزایش یابد.
دبیرکل انجمن کشتیرانی ایران در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه اتفاقات رخ داده در بندر آستارا، نقطه عطف همکاری دولت و بخش خصوصی است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم این مهم بعنوان یک نمونه موفق مورد توجه قرار گیرد و دولت در امور تصدی گری، اعتماد بیشتر از آنچه که به بخش خصوصی داشته است برای اعطای تصدی گری های بیشتر به عمل آورد.
وی افزود: آنچه در اجرای اصل ۴۴ می خواهیم، مدیریت و نظارت بر فرآیندهای اقتصادی و اجرایی که در حوزه اقتصاد است، برای اعطا به تشکل های بخش خصوصی است که می توان شرایط را به نحو مطلوب تری ارتقا دهیم.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، دبیرکل انجمن کشتیرانی ایران و هیأت همراه در جریان این سفر از سایر زیرساخت های اقتصادی در شهرستان، همچون گمرک زمینی و بارانداز ریلی بین المللی آستارا – آستارا بازدید کردند.


منبع:

1399/10/25
20:03:09
0.0 / 5
930
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا