رئیس سازمان صمت استان تهران اعلام كرد

شروع تشدید نظارت بر بازار عید از ۱۰ بهمن

شروع تشدید نظارت بر بازار عید از ۱۰ بهمن

بازاری: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان (صمت) تهران از طرح تشدید نظارت بر بازار شب عید از دهم بهمن ماه آگاهی داد و اظهار داشت که با قطع نهاده مرغداران متخلف، روند عرضه تخم مرغ عادی شده و قیمت این محصول کاهش پیدا کرده است.


یدالله صادقی در گفت و گو با ایسنا، درباره جلسه امروز ستاد تنظیم بازار استان تهران اظهار داشت: در جلسات قبلی قرار شد نهاده تولید کنندگان تخم مرغی که محصول خودرا تحویل شرکت پشتیبانی امور دام نمی دهند، قطع شود. چونکه از ۲۶۰ تن تخم مرغی که تولید می شد، فقط ۷۰ تن را تحویل می دادند و بقیه آنرا به صورت خارج از شبکه عرضه می کردند.
بدین سبب بگفته وی با اجرای این مصوبه طی هفته گذشته، حالا روزانه ۲۵۰ تن تخم مرغ تحویل شرکت پشتیبانی امور دام می شود که سبب شده قیمت تخم مرغ کاهش پیدا کند. هم اکنون قیمت ها در حال بازگشت و کاهش و رسیدن به قیمت مصوب است.
قیمت انواع تخم مرغ بسته بندی اعلام می شود
رئیس سازمان صمت استان تهران در ادامه از تشکیل یک کمیته کارشناسی برای تعیین قیمت انواع تخم مرغ بسته بندی و فله آگاهی داد و اظهار داشت: تعیین قیمت تخم مرغ بسته بندی و ابهام در قیمت سبب شده بود تا شرکت های بسته بندی سوءاستفاده کنند، مثلا تخم مرغ ۲۰ عددی را ۴۰ هزار تومان عرضه می کردند که این ابهام با قیمت گذاری برای تخم مرغ های بسته بندی شده برطرف می شود.
ستاد تنظیم بازار بتازگی برای سومین بار امسال قیمت تخم مرغ را افزایش داد و بر این اساس نرخ مصوب هرکیلو تخم مرغ در مغازه ها برای مصرف کننده ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت هر شانه تخم مرغ (بدون بسته بندی های مختلف) هم ۳۲ هزار تومان تعیین شده است. اما در هفته های اخیر قیمت هرشانه تخم مرغ در خرده فروشی های سطح شهر تهران به ۵۰ هزار تومان هم رسیده بود.
تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به تخلفات فروشگاه های زنجیره ای
وی ادامه داد: بطور کلی فروشگاه های زنجیره ای با شرکت های بسته بندی تبانی می کنند که قیمت ها را بیش از آنچه باید فروخته شود قیمت گذاری کنند و به مردم اجحاف می شود. بدین سبب قرار شد تا کارگروهی متشکل از اصناف، صنعت و معدن و استانداری روی چند مورد از نمونه ها تمرکز کنند تا علت این اختلاف قیمت را پیدا کنند.
همین طور بگفته این مقام مسئول طرح تشدید نظارت بر بازار شب عید، برخلاف سالهای گذشته که از ۱۵ اسفند شروع می شد، امسال از ۱۰ بهمن ماه آغاز می شود تا با پایش و کنترل بازار، در شروع سال جدید با افزایش قیمت روبرو نشویم. در این طرح که تا اختتام فروردین ۱۴۰۰ ادامه دارد، با همکاری سازمان حمایت به صورت روزانه یک تیم بازرسی در سطح بازار بر قیمت ها نظارت و با متخلفان برخورد خواهند کرد.
منبع:

1399/11/05
00:55:05
0.0 / 5
933
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا