وزیر صنعت، معدن و تجارت:

گرانی داریم، اما گرانفروشی مردم را رنج می دهد!

گرانی داریم، اما گرانفروشی مردم را رنج می دهد!

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) روند تغییر قیمت ها در بازار خودرو، لوازم خانگی و پوشاک را کاهشی توصیف کرد و با تاکید بر اینکه کمبودی در بازار وجود ندارد، اظهار داشت: هم اکنون گرانی وجود دارد، اما مهم این است که گران فروشی یعنی بی ثباتی قیمت که مردم را رنج می دهد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، علیرضا رزم حسینی در همایش برگزاری طرح ویژه بازرسی نوروز ۱۴۰۰ با اعلان اینکه نظارت و بازرسی در بازار نشان میدهد بازار رها نشده و موثر خواهد بود، اظهار داشت: روند قیمت ها کاهنده است و ثبات نسبی در بازار به وجود آمده است انتظار داریم با تامین مناسب کالا از طرف ما و وزارت جهاد کشاورزی این روند ادامه داشته باشد. به عبارت دیگر هم اکنون تامین کالا صورت می گیرد اما در توزیع مشکلاتی وجود دارد که باید در بخش نظارت و بازرسی کنترل شود.

کمبود کالا نداریم
البته بگفته وی در مواردی با احتکار هم مواجه هستیم که سازمان تعزیرات حکومتی باید دراین زمینه به کمک سازمان های بازرسی بیاید.
این مقام مسئول در ادامه اصرار کرد که در آستانه نوروز ۱۴۰۰، نسبت به تامین کالا اقدام شده و موجودی خوبی در زمینه کالاهای راهبردی در انبارها، بنادر، در حال ترخیص و یا در راه ورود به کشور هستند و مشکلی در زمینه کمبود کالا نداریم. بدین سبب ضرورتی برای احتکار وجود ندارد، چونکه قیمت ها تعادل نسبی خودرا دنبال می کنند. هم اکنون شرایط تامین ارز هم خیلی بهتر شده و ثبت سفارش مرتبا انجام می شود.

از احتکار تعجب می کنم!
وی ادامه داد: عده ای افراد سودجو کالاها را احتکار می کنند که سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت به آن رسیدگی می کند اما نظارت و بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیشتر مربوط به کنترل قیمت ها و نظارت مستمر بر روند بازار است. باتوجه به موجوی کافی کالاها در انبارها و بنادر از احتکار شدن برخی کالاها تعجب می کنم.
رزم حسینی همین طور از فعالیت دو و سه شیفت کارخانه ها آگاهی داد و اظهار داشت: بدین سبب امیدوارم روز به روز شاهد کاهش و متعادل شدن قیمت ها باشیم. هم اکنون هم روند تغییر قیمت ها در بازار خودرو، لوازم خانگی و اقلام دیگری مانند پوشاک کاهنده است و به سمت قیمت واقعی پیش می روند که حاکی از انتظارات مثبت در اقتصاد ناشی از افزایش تولید است. تمرکز ما هم افزایش تولید و عرضه در بازار است.1399/11/14
22:29:32
0.0 / 5
665
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا