در گزارش بازاری مطرح شد؛

ارزان شدن خدمات حقوقی با كسب و كار شدن وكالت

ارزان شدن خدمات حقوقی با كسب و كار شدن وكالت

به گزارش بازاری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: از آنجائیکه وکالت کسب و کار است، بنابراین انحصار از آن باید برداشته شود و یکی از نتایج رفع انحصار، کاهش هزینه های وکالت است.به گزارش بازاری به نقل از مهر، طبق ماده ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴، صادرکنندگان مجوز کسب و کار اجازه ندارند به علت اشباع بود بازار از پذیرش از صدور مجوز کسب و کار امتناع کنند. با این وجود وکلا سال هاست به بهانه کسب و کار نبودن وکالت و با ایجاد ظرفیت در آزمون وکالت، مانع از ورود خیلی از جوانان مستعد و توانمند به حوزه وکالت می شوند. طبق آمار تنها ۴ درصد از داوطلبان آزمون وکالت موفق به قبولی می شوند.
در این رابطه خلیل بهروزی فر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مقابله با انحصار در ظرفیت پذیرش وکالت، اظهار داشت: ایجاد انحصار همچون مشکلات و موانع پیش روی تمام کسب و کارها است. هم اکنون وکالت در انحصار است و این مورد ظلم آشکار به فارغ التحصیلان رشته حقوق است.
وی اضافه کرد: به علت اینکه وکالت کسب و کار است، انحصار آن باید برداشته شود. این مورد هزینه های در رابطه با وکالت را می کاهد و بازار آنرا رقابتی می کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه باید نسبت به افزایش تعداد وکیل اقدام گردد، اظهار داشت: کانون وکلا باید نسبت به افزایش ظرفیت پذیرش وکیل اقدام نماید. هم اکنون تعداد زیادی از فارغ التحصیل های رشته حقوق بیکار هستند. در صورتیکه صلاحیت علمی معیار جذب وکیل باشد، اساسا برای تعداد زیادی از فارغ التحصیلان حقوق، اشتغال زایی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: این که هر سال یک تعداد مشخصی اجازه وکالت پیدا می کنند، منطقی نیست و زمینه ساز انحصار شده است. انحصار موجود در بازار وکالت باید شکسته شود.


منبع:

1399/12/13
15:12:59
0.0 / 5
727
تگهای خبر: آمار , بازار , حقوق , حقوقی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا