تولید مواد اولیه داروسازی برمبنای استانداردهای بین المللی

تولید مواد اولیه داروسازی برمبنای استانداردهای بین المللی

بازاری: یکی از شرکت های دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درحال تولید مواد اولیه داروسازی برمبنای استانداردهای بین المللی است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، محمد عزیز محمدی، مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه های مهم مانند دارو طرح های منتخب و اساسی را مورد حمایت ویژه قرار می دهد. بدین جهت طرح ما در حوزه خودکفایی مواد مورد نیاز در داروسازی مورد تصویب و حمایت این معاونت قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه در این طرح موفق شدیم تا مواد اولیه ضروری در شرکت های داروسازی را تهیه نماییم، اظهار نمود: موفق شدیم تا مواد اولیه ای تولید نماییم که در ساخت داروهای مختلفی به کار می آید. این مواد غالباً فرمول های پیچیده ای دارند و شامل مشتقات مولکولی خود دارو هستند. این مواد در آستانه تجاری سازی قرار دارند و هم اکنون مجوزهای لازم ستاندن شده است و در صورت نهایی شدن طرح، به زودی به شرکت های ایرانی فعال در حوزه داروسازی عرضه می شوند.
بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، محمدی اشاره کرد: این مواد اولیه، با یک چهارم قیمت نمونه مشابه خارجی تولید خواهد شد و از نظر کیفیت نیز برابر هستند. برای اینکه این تولیدات برمبنای استاندارهای بین المللی تولید شده اند.
منبع:

1399/12/17
13:30:18
0.0 / 5
694
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا