روش جدید استخراج ارز دیجیتال در ایران

روش جدید استخراج ارز دیجیتال در ایران

به گزارش بازاری عضو اتاق بازرگانی تهران می گوید برای کاهش فشار بر شبکه برق در فرآیند ماین(استخراج) ارز دیجیتال میتوان به روش های دیگری هم فکر کرد.


حمیدرضا صالحی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای آنچه که وزارت نیرو اعلام نموده، از سویی به افراد اعلام شده که می توانند در صورت مشاهده ماین کردن غیرقانونی آنرا اطلاع دهند و از طرفی بحث استفاده از انرژی تجدید پذیر مانند پنل خورشیدی برای استخراج ارز دیجیتال بعنوان گزینه جدید مطرح است که باید برای اجرای آن برنامه ریزی جدید داشت.
وی درباره نحوه کشف فرآیند غیرقانونی استخراج ارز دیجیتال، توضیح داد: برای افراد عادی احیانا جز مشاهده مستقیم ماینر، راه دیگری وجود ندارد اما در شبکه برق وقتی یک واحد مسکونی یا اداری ماینر نصب می کند از نظر میزان بار مصرفی، مشخص می شود و وزارت نیرو می تواند این مورد را رصد کند.
عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: البته برخی افراد از ماینرهای کوچک استفاده می نمایند که مصرف برقشان در حد کولرهای گازی است اما در نهایت با رصد دقیق امکان پیگیری این مورد وجود دارد.
صالحی درباره طرح جدید جهت استفاده از انرژی خورشیدی برای ماین کردن ارز دیجیتال هم بیان نمود: مشکل اصلی پنل های خورشیدی این است که در طول روز تنها چند ساعت امکان به وجود آوردن برق دارند اما ماینرها به شکل دائم از شبکه استفاده می نمایند. در این راه عقد قراردادهای مشخص و تعهد به تأمین انرژی می تواند هم مبحث را شفاف کند و هم مشکلی برای استخراج ارز ایجاد نکند.
وی افزود: هم اکنون دارندگان پنل های خورشیدی برق خویش را در اختیار شبکه برق می گذارند اما امکان آن وجود دارد که این انرژی در اختیار استخراج کنندگان قرار گیرد و باید در این حوزه قراردادهایی شفاف، شرایط را مشخص نماید و قوانین لازم وجود داشته باشد. ما در زمینه انرژی خورشیدی هنوز زیرساخت های کافی نداریم و اگر بنا باشد به شکل گسترده تری از این گزینه استفاده شود، باید در ابتدا زیرساخت های لازم را فراهم نمود.
به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، وزارت نیرو روز گذشته اعلام نمود: تأمین برق از راه الف) سرمایه گذاری در طرح های بهینه سازی مصرف برق، ب) تأمین برق از راه نیروگاههای تجدیدپذیر (اعم از موجود و جدید)، ج) اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت برق و یا د) با نصب و بهره برداری از مولدهای حرارتی، چهار روش تعریف شده ای است که متقاضیان می توانند برای تأمین برق مراکز خود یکی از آنها را انتخاب کنند.
در ماه های گذشته بحث هایی درباره استفاده از پنل های خورشیدی برای استخراج ارز دیجیتال مطرح شده که با توجه محدودیت زمانی استفاده از آنها و نیاز شبانه روزی ماینرها به برق، ابهام هایی در این حوزه باقی مانده اما با عنایت به تجدید پذیر بودن انرژی آن، در صورت حل کردن معضلات، می تواند به گزینه ای جدید در این عرصه بدل شود.1400/01/24
20:49:45
5.0 / 5
598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا