لزوم حركت كشاورزی كشور به سمت كشت زعفران و پسته

لزوم حركت كشاورزی كشور به سمت كشت زعفران و پسته

بازاری: نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم حركت كشاورزی كشور به سمت كشت زعفران و پسته اظهار داشت: صنایع شهرستان در شرایط كنونی از نقاط قوت كشور است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، «هادی قوامی» در نشست خبری اظهار نمود: امروز شركت های پائین دستی فولاد اسفراین به مشتریان اصلی فولاد تبدیل گشته اند و شركت آذین فورج سال قبل 8000 تن شمش از فولاد خریداری نموده است و با تلاش های انجام شده ۱۵۰ میلیارد تومان از مطالبات شركت های خصوصی و دولتی شهرستان دریافت شد.
وی در مورد وضعیت خشكسالی اخیر اظهار داشت: بیشتر از دو سوم قنوات استان در اسفراین وجود دارد كه ۸۵ میلیون مترمكعب آب در اختیار كشاورزان قرار می دهد.
نماینده اسفراین در مجلس شورا اسلامی تصریح كرد: بیش از 6000 چاه عمیق در استان وجود دارد كه 50 درصد آن ها غیرمجاز هستند و سالانه بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون متر مكعب برداشت دارند و چاه های مجازی كه غیرقانونی عمل می كنند سالانه ۵۶۰ میلیون متر مكعب اضافه برداشت دارند.
قوامی افزود: با عنایت به وضعیت آب و خشكسالی های اخیر باید آبیاری به صورت نوین صورت گیرد و كشاورزان به سمت محصولاتی كه آب كمتری احتیاج دارند، مانند پسته و زعفران حركت كنند.1397/05/28
23:17:34
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا