رشد مجوزهای صادره و افزایش باردیگر تعداد شاغلان معدنی طی ۸ ماهه امسال

رشد مجوزهای صادره و افزایش باردیگر تعداد شاغلان معدنی طی ۸ ماهه امسال

بازاری: طبق تازه ترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، در هشت ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته، تعداد تمامی مجوزهای صادره معدنی و سرمایه گذاری برای صدور برای گواهی کشف افزایش یافته است. ضمن اینکه میزان اشتغال بواسطه صدور پروانه های معدنی نیز در طول این مدت که قبل از این کاهشی شده بود، مجدد در مدت مذکور سال جاری بهبود یافته و رشد 2.4 درصدی را نسبت به هشت ماه نخست سال 1398 نشان میدهد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، از شروع سال جاری تا اختتام آبان ماه، ۶۴۷ فقره پروانه اکتشاف صادر گردیده است که در مقایسه با ۵۷۵ فقره صادر شده در هشت ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸، رشد ۱۲.۵ درصدی داشته است که بیشترین رشد در صدور مجوزهای معدنی را به خود مختص کرده است.
بر طبق این آمار، در صدور پروانه بهره برداری نیز نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد ۵.۹ درصدی دیده می شود. در هشت ماهه امسال ۴۱۰ فقره پروانه بهره برداری صادر شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل میزان صدور این مجوز معدنی که ۳۸۷ فقره بوده، رشد داشته است.
در مدت هشت ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸، معادل ۳۲۲ فقره گواهی کشف صادر شد که در زمان مشابه امسال (۱۳۹۹) این تعداد به ۳۳۹ فقره افزایش یافته و رشد ۵.۳ درصدی را ثبت کرده است.
همین طور در این هشت ماه، سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، رشد ۹ درصدی داشته است. در طول این مدت ۸۸۴ میلیارد ریال صرف عملیات اکتشاف شده است؛ در صورتیکه در زمان مشابه سال قبل حدود ۷۷۴ میلیارد ریال صرف شده بود.
علاوه بر این میزان اشتغال بواسطه صدور پروانه های بهره برداری هم که طی هفت ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته، کاهش میزان اشتغال در این عرصه را نشان می داد، در مجموع هشت ماهه امسال مجدد تعداد شاغلان را افزایشی پیش برده است. از شروع سال جاری تا اختتام آبان ماه ۳۳۶۵ نفر مشغول شده اند؛ در صورتیکه در زمان مشابه سال گذشته، میزان اشتغال در این عرصه ۳۲۸۷ نفر بوده است. بدین سبب میزان اشتغال در این عرصه رشد ۲.۴ درصدی نسبت به سال قبل روبرو شده است.1399/09/24
14:05:51
5.0 / 5
1163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا