مهر منتشر كرد:

فهرست كامل كالاهای مشمول ۳ اولویت ارزی

فهرست كامل كالاهای مشمول ۳ اولویت ارزی

بازاری: خبرگزاری مهر، فهرست كامل جداول سه گانه كالاهای مشمول اولویت بندی دولت در جهت سیاست جدید ارزی در خصوص اختصاص دلار ۴۲۰۰ تومانی به كالاهای محدود را منتشر نمود.به گزارش بازاری به نقل از مهر، پس از اجرای سیاست یكسان سازی نرخ ارز از بیست و یكم فروردین ماه سال جاری، دولت بدون لحاظ كردن اولویت بندی، دلار ۴۲۰۰ تومانی با نرخ دولتی را در اختیار واردكنندگان قرار داد كه بر مبنای آمارهای رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت تا نیمه خردادماه، بالغ بر بیست میلیارد دلار كالا ثبت سفارش شده است.
بر اساس آخرین آمارهای رسمی بانك مركزی كه خبرگزاری مهر آن را امروز منتشر كرد، تا ۲۷ خردادماه معادل ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار ارز برای واردات كالاها تخصیص یافته كه از این رقم، ۸ میلیارد و ۷۲۰ میلیون دلار ارز در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. اما بعد از گذشت زمان، دولت تصمیم گرفته تا دلار ۴۲۰۰ تومانی را تنها به كالاهای اساسی و ضرروری مورد نیاز كشور شامل مواد اولیه و ماشین آلات اختصاص دهد و بر این اساس سه اولویت را برای دریافت دلار ۴۲۰۰ تومانی تعیین كرده است.
بر این اساس نرخ ارز اولویت اول دلار ۴۲۰۰ تومانی با احتساب یارانه ۴۰۰ تومانی، اولویت دوم دلار ۴۲۰۰ تومانی و اولویت سوم دلار ۴۲۰۰ تومانی به علاوه ارزش اظهارنامه صادراتی خواهد بود. البته دولت اعلام نموده است كه ممكن است واردات برخی كالاها را هم ممنوع و محدود كند.
خبرگزاری مهر فهرست كامل اولویت بندی سه گانه دولت را همراه با اسامی و ردیف تعرفه كالایی، منتشر نموده است. برای مشاهده جداول اولویت بندی گروه یك، دو و سه كلیك كنید.


1397/04/01
12:08:33
5.0 / 5
4849
تگهای خبر: آمار , دلار , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا